וילונות אופקיים

וילונות אופקיים הוא שם כולל לוילונות אשר נפתחים לצדדים ועל פי רוב עשויים בד. סגנונות התפירה כוללים קפלים או סרטי כיווץ באזור התלייה ומהם נשפך הוילון לכל אורכו של הבד. סוג הקפל או סרט הכיווץ משתנה לפי סוג הבד, משקל הבד ואורכו הסופי של הוילון. וילונות אופקיים מעניקים לכל חדר אווירה ביתית וחמה.
קפל אמריקאי
TRIPLE PLEAT HEADING
קפל אמריקאי הוא סגנון התפירה הקלאסי לוילונות בד מכל הסוגים. הוילון עשוי שלישיות קפלים, כל שלישייה מאוגדת בתפר משותף בכותרת וממנה נשפך הוילון לכל אורכו של הבד.
קפל זוגי
DOUBLE PLEAT HEADING
קפל זוגי נתפר באותה הטכניקה כמו קפל אמריקאי אלא שהוא עשוי זוגות ולא שלישיות קפלים. כל זוג מאוגד בתפר משותף בכותרת וממנו נשפך הוילון לכל אורכו של הבד.
קפל בננה
GOBLET PLEAT HEADING
קפל בננה נקרא גם קפל גביע וכשמו כך הוא נראה. בדומה לקפל אמריקאי, גם וילון זה עשוי שלישיות קפלים אלא שבתום התפירה מושכים את עודף הבד החוצה לצורת חצי בלון. צורת הגביע נשמרת לרוב בעזרת חומר מילוי קל משקל.
קפל מרובע
BOX PLEAT HEADING
קפל מרובע נקרא בשפה המקצועית גם קונטרה פלד על שום טכניקת התפירה שלו. הוילון עשוי קפלים בכיוונים מנוגדים – קפל לימין מול קפל לשמאל וכך הלאה. קפל מרובע אינו מתאים לבדים רכים במיוחד.
סרט כיווץ צר
NARROW GATHERED HEADING
סרט כיווץ צר מתאים במיוחד לוילונות עדינים מבד קל משקל. הגימור המינימאלי מעניק לוילון תחושה יומיומית קלילה.
סרט כיווץ רחב
WIDE GATHERED HEADING
ככל שסרט הכיווץ רחב יותר כך הוא יכול לשאת את משקל הבד. סרט כיווץ רחב מתאים גם לוילונות ארוכים במיוחד.
סרט כיווץ כוורת
SMOCKED HEADING
סרט כיווץ כוורת, כשמו כן הוא, מעניק לראש הוילון מראה מרהיב של כוורת מעוינים. הדוגמה המתקבלת עשירה בפרטים וכדי לא לגרוע מהרושם, מומלץ לא להשתמש בסגנון תפירה זה על בדים עם הדפסים מורכבים או דוגמאות צבעוניות מדי.